Wirtualna rzeczywistość, to obecnie jedno z najlepszych miejsc do tego, aby zdobywać nowych kontrahentów. Kampanie reklamowe mogą być prowadzone na szeroką skalę, jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest wyłącznie wyobraźnie marketingowców. W porównaniu do standardowych kanałów reklamowych, działania prowadzone w wirtualnej rzeczywistości są sporo mniej kosztowne, a ich rezultaty bardziej mierzalne. To jedynie niektóre powody, dla których każdy biznesmen powinien rozważyć inwestycję w witrynę internetową swojej firmy. Jak odnieść sukces w Internecie?

Krok pierwszy – witryna internetowa
Myśląc o tym, aby odnieść sukces w świecie wirtualnym, naturalnie należy rozpocząć od założenia wizytówki w Internecie. Warto już na etapie jej tworzenia zatroszczyć się o właściwe seo, czyli o optymalizację strony pod kątem robotów wyszukiwarek i użytkowników. Samo posiadanie strony internetowej nie może zagwarantować rozwoju firmy. By odnieść sukces trzeba celować w TOP 10 bezpłatnych wyników wyszukiwania. W osiągnięciu tego celu, zdecydowanie pomóc może optymalizacja strony. Co to znaczy, że strona jest zoptymalizowana? Otóż, chodzi o to by wypełniała określone wytyczne. Spośród najważniejszych punktów należy zwrócić uwagę na właściwy podział treści, stosowanie hierarchicznej struktury nagłówków, bogactwo wartościowych obrazków opatrzonych tekstami alternatywnymi oraz bogatą sieć linków wewnętrznych. Zastosowanie tych kilku prostych reguł umożliwi znaczny wzrost pozycji wizytówki w naturalnych wynikach wyszukiwania.
Krok drugi – podnoszenie pozycji witryny
Cóż począć jednak, w przypadku, gdy wizytówka jest bardzo dobrze zoptymalizowana, a pomimo tego znajduje się na odległych pozycjach? Stać się tak może w przypadku dużej konkurencyjności słowa kluczowego. W takiej sytuacji można pokusić się o pozycjonowanie wizytówki. Warto nie zapominać jednak o tym, że jest to proces długofalowy który wymaga zarówno precyzji jak i dużego doświadczenia. Zbyt intensywne linkowanie witryny może skończyć się karą którą nałoży Google. Ściągnięcie filtra co prawda jest wykonalne, jednak związane jest z dużymi kosztami i nie daje gwarancji powrotu wizytówki na pozycje sprzed nałożenia filtra. Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się kilka razy w roku. Jeszcze do niedawna istniał pośród specjalistów seo pogląd mówiący o tym, że im więcej linków prowadzi do danej witryny tym lepiej. Współcześnie tendencja jest zgoła inna – bardziej niż na ilość, stawia się na jakość odnośników które cieszą się uznaniem.
Krok trzeci – płatne wyniki wyszukiwania
Jeśli ani zoptymalizowanie strony ani pozycjonowanie nie przyniosą spodziewanych wyników, to wtedy zostaje jeszcze tylko jedna opcja – reklamy płatne. Jest to także doskonała strategia na początku działalności wizytówki w Internecie. Dzięki dobrej pozycji w płatnych rezultatach wyszukiwania można pozyskać nowych klientów. Koszty takiej reklamy nie są zbytnio wysokie – można samemu regulować maksymalny miesięczny budżet kampanii reklamowej. W tym samym czasie dla jednej strony można prowadzić kilka równoległych kampanii – takie rozwiązanie jest idealne dla sklepów internetowych posiadających szeroki wybór oferowanych produktów. Właściciele sklepów internetowych powinni także zainteresować się reklamami produktowymi, które mogą przynieść im bardzo wysoki wskaźnik zwrotu poniesionych kosztów na reklamę w Internecie.