23 sty Brak komentarzy admin Reklama , , ,

Czy możecie sobie wymyślić coś bardziej banalnego niż ogłoszenie, które zamawia się za pomocą paru kliknięć i to jeszcze da się ustalić, jak sobie życzymy, żeby nam została naliczona za to opłata? Możecie być pewni, że nie istnieje nic bardziej przejrzystego i intuicyjnego w obsłudze nawet gdy korzystają z tego średnio zorientowane w Internecie osoby niż Google AdWords. Prawda jest taka, że wszystko można zlecić firmom, które specjalizują się w marketingu internetowym, ale po co, przecież tak wiele rzeczy można zrobić samemu i będzie to porównywalnie skuteczne. Pewnie, zamiast pieniędzy zainwestujemy swój czas i energię, ale możemy Wam zagwarantować, że to się bardzo opłaci.
Na rynku znajdziecie sporo książek poświęconych temu zagadnieniu, które tłumaczą w sposób poukładany działanie Google AdWords, a w Internecie gratis skorzystacie z poradników, albo stron internetowych, na których takie rzeczy zostaną z dużą precyzją wyjaśnione. Tylko że nie zawsze będzie to wymagane. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z reklamą w Internecie, to przede wszystkim zaufajcie platformie, która poprowadzi Was bardzo dokładnie przez pierwsze zawiłości. Dopiero na dalszych etapach, wraz z rozwojem Waszego biznesu będziecie musieli popracować nad bardziej skomplikowanymi opcjami.
Podstawą funkcjonowania tej platformy są słowa kluczowe i frazy. Czyli inaczej hasła wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki internetowej. Słowa kluczowe i frazy mają na celu pomóc w dotarciu do docelowej grupy użytkowników, do których kieruje się własną stronę internetową i produkty.
Jak już wybierzecie odpowiednie słowa kluczowe, to teraz trzeba zrobić wszystko, aby to właśnie Wasz odnośnik znalazł się na pierwszych reklamowanych miejscach… choć co zaskakujące nie zawsze! Pewni stratedzy kampanii marketingowych dowodzą, iż to przede wszystkim kolejne miejsca na liście zapewniają większą sprzedaż. Czy rzeczywiście tak jest? Łatwo odgadniecie to sami i pomyślcie sobie jak często odwiedzacie stronę, która w Waszych rezultatach wyszukiwania wyskoczyła jako pierwsza? Całkiem sporo osób udzieli odpowiedzi na to pytanie, że chyba częściej wchodzą w drugi i następne odnośniki! To szalenie ciekawe!
A co w kwestii opłat? Najczęściej wybieraną opcją podczas korzystania z Google AdWords stanowi finansowanie typu Paid-Per-Click. Idzie tutaj o to, że nie zapłacicie ani złotówki za to, że Wasze ogłoszenie wyskakuje w znanej wyszukiwarce. Uiścicie opłatę tylko za to, kiedy jakaś osoba zdecyduje się kliknąć w odnośnik i wejść na Waszą stronę. Jaki jest koszt takiej kampanii to w dużym stopniu zależy od wielu czynników. Głównie od tego, w jakiej dziedzinie prowadzicie swoją firmę, im bardziej znane np. kredyty, tym ogłoszenia będą kosztowały więcej. Jednak wszakże na to jesteście nastawieni wybierając dzienny budżet, który przeznaczycie na reklamy. Marketingiem obecny świat jest zbudowany i wydaje nam się, że nie ma takiej opcji, że nie doświadczycie kosztów z tym związanych.
Gigantyczną zaletą jet to, że w krótkim czasie dotrzecie do potencjalnych konsumentów, a jeśli tego było zbyt mało, to możecie bez jakiegokolwiek kłopotu wybrać zasięg publikowanego ogłoszenia. Znaczy to w dużym skrócie tyle, że wybieracie państwo, województwo, a nawet dostępne miasta, w których chcecie, żeby Wasza reklama była widoczna. Czy to nie łatwe? Zastanówcie się nad dobrymi stronami, które płyną z takich rozwiązań.