23 sty Brak komentarzy admin Reklama , , ,

Internet to obecnie najefektywniejszy sposób na reklamę. Bardzo duża grupa konsumentów interesujących ich produktów czy usług szuka właśnie przy pomocy komputerów i urządzeń mobilnych. Z tego powodu tak bardzo istotne jest posiadanie witryny www. Jednak sam fakt obecności w sieci nie wystarczy do tego aby osiągnąć konkretne cele marketingowe. W osiągnięciu wysokich dochodów bardzo pomocne okazują się reklamy AdWords.

Rodzaje reklam internetowych
Jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek internetowych jest Google. Ona też umożliwia swoim użytkownikom bardzo szerokie możliwości jeżeli chodzi o przeprowadzanie kampanii marketingowych. Prócz organicznych wyników wyszukiwania istnieją również tak zwane wyniki płatne, czyli po prostu reklamy kierowane na wyszczególnione frazy kluczowe. Jeśli chodzi o reklamy wyświetlające się na podstronach wyszukiwania, są to reklamy tekstowe. Innym typem reklam są banery pojawiające się w sieci reklamowej zarówno w usługach firmowanych przez Google jak i u innych właścicieli stron internetowych, którzy w ten sposób osiągają dodatkowy dochód.

Jakie są zalety kampanii promocyjnych w Internecie?
Świat wirtualny ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi kanałami reklamowymi. W pierwszej kolejności trzeba wymienić przede wszystkim kierowanie reklam na zawężoną grupę użytkowników. O ile tradycyjne nośniki reklam takie jak gazety, bilboardy czy też telewizja, trafiają do bardzo szerokich grup społecznych, o tyle w przypadku reklam AdWords można je kierować na konkretnych użytkowników. Owszem, w ten sposób reklama ma ograniczony zasięg, lecz jest zdecydowanie bardziej efektywna, ponieważ trafi do użytkowników bezpośrednio zainteresowanych danym produktem czy też usługą. Dzięki temu można osiągnąć bardzo wysoki zwrot z inwestycji, a przez to lepiej zarządzać środkami przeznaczonymi na reklamę. W jaki sposób da się zawęzić grupy docelowe? Pierwszym sposobem jest stworzenie wielu grup reklam na konkretne słowa kluczowe. W tym przypadku możliwe jest stosowanie odmiennych dopasowań słów kluczowych. Inną możliwością, aby sprawić by reklamy okazały się bardziej efektywne jest wyznaczenie czasu w jakim mają być wyświetlane. W przypadku reklam graficznych można również kierować formaty reklam na konkretny wiek użytkowników, a także kierować je pod kątem zainteresowań użytkowników jak również tematyki stron na jakich mają się pojawiać. Rewelacyjnym wyjściem jest również to, że każdy reklamodawca sam może regulować długość trwania poszczególnej kampanii. Mogą być one w dowolnym momencie wstrzymywane. Istnieje również dowolność jeżeli chodzi o wyłączanie reklam nie przynoszących zakładanych efektów. Nie umożliwiają tego w żaden sposób tradycyjne nośniki reklamowe. Na przykład przy reklamach plakatowych z góry trzeba opłacić konkretny czas, w jakim reklamy te będą wisieć na słupach ogłoszeniowych. Niewątpliwą zaletą reklam AdWords jest również możliwość weryfikowania ich skuteczności na bieżąco za pomocą rozwiniętej analityki internetowej. Korzystanie z tych rozwiązań jest bardzo intuicyjne. Klarowne wykresy precyzyjnie wskazują, w które reklamy użytkownicy najchętniej klikają. Zastosować można również kod śledzenia, który umożliwia weryfikację, czy reklamy przyczyniają się do osiągnięcia konkretnego efektu, na przykład czy przy ich pomocy zostały dokonane zakupy w sklepie internetowym.