23 sty Brak komentarzy admin Reklama , ,

Współcześnie powoli odchodzi się od tradycyjnych nośników reklamowych do jakich zalicza się między innymi czasopisma, kanały radiowe, telewizja czy plakaty reklamowe. Właściciele przedsiębiorstw coraz chętniej decydują się na promowanie swoich produktów w Internecie. Jednakże aby przeprowadzane działania marketingowe były skuteczne, należy wiedzieć na jakiej zasadzie działają kampanie linków sponsorowanych. Reklamy AdWords to bowiem niebywale efektywne narzędzie marketingowe, pod warunkiem jednak, wykorzystuje się je w sposób należyty. Co należy wiedzieć kreując kampanie reklamowe w świecie wirtualnym?

Jak stworzyć pierwszą kampanię marketingową?
Każdy właściciel firmy, który chce reklamować swoją działalność w Internecie, przede wszystkim musi zarejestrować się w programie reklamowym Google AdWords. Sam proces rejestracji jest bardzo mało skomplikowany. Konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza uzupełniając swoje dane oraz należy wybrać system płatności. Po założeniu konta i podpięciu do niego własnej strony internetowej, pozostaje już tylko utworzyć pierwszą kampanię reklamową. Można to zrobić zarówno własnoręcznie jak i przy pomocy jednego z certyfikowanych specjalistów Google.

Jakie istnieją zasady kreowania reklam tekstowych?
Każdy z płatnych wyników wyszukiwania, który wyświetla się na podstronie w wyszukiwarce, musi spełniać określone wytyczne. Firma Google troszczy się o wysokie standardy, z tego powodu każda reklama przed publikacją musi zostać zatwierdzona przez moderatora. Procedury zatwierdzania konkretnych reklam w dużej mierze oparte są o prawo obowiązujące w danym kraju. W Polsce, zabronione jest między innymi promowanie produktów zawierających alkohol, wyrobów farmaceutycznych wydawanych z przepisu lekarza, a także treści przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników dorosłych. Wśród pozostałych wymagań jakie Google stawia swoim reklamodawcom wyróżnić trzeba także formatowanie samych treści reklamowych. Zabronione jest między innymi używanie wielkich liter (poza nazwami własnymi), jak również zamieszczanie innych znaków graficznych jak na przykład wykrzykniki w zbyt dużej ilości. Warto wiedzieć także, że o kosztach reklam decyduje ranking, na który składają się różne czynniki – między innymi maksymalny budżet reklamy, a także współczynnik klikalności czy też jakość podstrony docelowej.

Co trzeba wykonać by reklama okazała się skuteczna?
Przede wszystkim należy przemyśleć konstrukcję kampanii marketingowych. Każda kampania reklamowa może zawierać w sobie dowolną ilość grup reklamowych. Dobrą praktyką jest, by konkretne grupy reklamowe dotyczyły produktów tego samego rodzaju. Przykładem może być to, że, do innej grupy reklam zaliczyć trzeba stoły drewniane, a do innej krzesła wykonane z metalu, chociaż jedna i druga grupa mogą składać się na kampanię meble. Bardzo ważne jest również, by poprawnie formułować treści reklamowe. W każdej reklamie musi być nagłówek, warto zwrócić uwagę na to by zawrzeć w nim wyrażenie kluczowe, jak również dwa krótkie wiersze opisu zapraszające użytkownika do kliknięcia w reklamę i opisujące zalety produktu. Ostatnim elementem reklamy jest link prowadzący do konkretnej strony w reklamowanym serwisie. Dobrą praktyką jest, aby link prowadził na stronę zawierającą reklamowany produkt, a nie na przykład na stronę główną serwisu. Są to najważniejsze wytyczne reklam, które wpłyną na to, że będą one chętnie klikane przez użytkowników, a co za tym idzie będą przynosiły oczekiwane profity.