23 sty Brak komentarzy admin Reklama , ,

W jaki sposób teraz otworzyć biznes i nie splajtować? Odpowiedź jest dosyć łatwa – wystarczy stosownie się zareklamować. Lecz wdrożenie odpowiedzi w rzeczywistość, już jest nieco trudniejsze. Z jakiego powodu?
Nowoczesna reklama
Dawniej było łatwiej, ponieważ prezentowano się w dziennikach, na ulicy itd. Jeszcze w zasadzie ostatnimi czasy całkiem dobrze sprawdzały się reklamy w różnych mediach. Jednak obecnie wszystko to zmieniło się razem z pojawieniem się epoki Internetu. Dobrze jest bowiem zauważyć, iż dzisiaj żyjemy w zasadzie na granicy dwóch rzeczywistości – realnej i wirtualnej. Ciężko nawet nieraz oszacować, w którym świecie zazwyczaj żyjemy – komunikujemy się z przyjaciółmi, robimy zakupy. Jeżeli zatem pragniemy, żeby nasza firma weszła na szczyt to należy bez wątpienia zaprezentować się także w krainie Internetu. W jaki sposób to uczynić?
1 krok – strona internetowa
Najpierw należy zadbać przede wszystkim o dobrze wykonaną stronę Internetową. Bowiem większa część reklam działa dokładnie tak, że przekierowuje na stronę – w związku z tym trzeba ją mieć. Co więcej – musi ona być solidnie wykonana: jasna, klarowna, o oryginalnym wystroju. Dobrze jest również dodać, że w żadnym wypadku nie może się wolno chodzić – to jedna ze spraw, które najbardziej irytują użytkowników.
2 krok – SEO
Jednak nic nie da nam sam fakt posiadania w Sieci strony – trzeba jeszcze zatroszczyć się o jej dobre pozycjonowanie. Na czym to polega? Najogólniej rzecz ujmując pozycjonowanie to jakiekolwiek działania, które mają doprowadzić do tego, aby w odpowiedzi na konkretne frazy kluczowe, nasza strona pojawiają się jako jedna z pierwszych pośród wyników wyszukiwania. Wyżej wspomnianych przedsięwzięć jest naprawdę wyjątkowo dużo i ich wzajemne połączenie nie jest takie proste. W związku z tym nawet jeśli samodzielnie wykonaliśmy stronę internetową, to jednak jej pozycjonowanie warto przekazać fachowcom.
3 krok – reklamy graficzne
Następnie idziemy już do zwyczajnego marketingu internetowego. Trzeba bowiem zainwestować w reklamy. Szczególnie istotne są reklamy graficzne. Jak one wyglądają? Tu trudno opisać to jednym zdaniem. Bowiem reklamy te mogą być zarówno banerami, drobnymi grafikami, jak i stanowić całe tło znanej strony. Warto jednak zadbać o to, aby pokazywały się one jedynie wybranym osobom, które zdecydowanie mogą kiedyś stać się naszymi klientami. Dla przykładu – nie ma sensu, żeby reklamy sukienek wyświetlały się starszemu panu, który w Internecie często kupuje materiały budowlane.
4 krok – video marketing
Marketing internetowy obejmuje również coś takiego jak video marketing. Co to jest? Otóż są to przeróżne webinary, video blogi itp. Ich celem jest reklamowanie wyrobów naszego przedsiębiorstwa. Doskonałą ilustracją może być w tym momencie butik odzieżowy zajmujący się sprowadzaniem ubrań z Nepalu i seria krótkich webinarów dostępnych na stronie, które pokazują, w jaki sposób prać taką odzież, jak to nosić, jak się w tym prezentuje.
5 krok – Google AdWords
Na koniec dobrze jest oprócz tego wspomnieć o narzędziu, które nazywa się AdWords. O co tu chodzi? Otóż każdy bez wątpienia się orientuje, że Google to najczęściej wybierana wyszukiwarka. AdWords zaś to system, który pozwala nam na umieszczenie tam reklamy. Dobrze jest dodać, że taka reklama wyświetla się zazwyczaj w postaci linków sponsorowanych oraz że pokazuje się jedynie użytkownikom, którzy rzeczywiście mogą skorzystać z naszej oferty.