Skoro już w miarę nie najgorzej orientujemy się czym jest content marketing, a jeżeli ktoś jeszcze nie całkiem dobrze rozumie na czym to zjawisko polega, to zaprezentujemy to poniżej. Idzie o formę marketingu, w której bardzo istotną funkcję odgrywa kontakt pomiędzy reklamodawcą a klientem, gdzie obydwie strony wkładają w cały przebieg reklamy coś od siebie. Choć jednak głównie idzie o to, żeby odbiorca nie tylko dostrzegał wyskakujące nagle okienka z nieoczekiwanymi reklamami, ale mógł się z danej reklamy dowiedzieć o czymś, co będzie dla niego przydatne. Przykłady content marketingu? Nie ma problemu!

1. Artykuły
Na zaszczytnym pierwszym miejscu bezsprzecznie pojawią się artykuły! Cała rzecz w tym, że ludzie poszukują różnych istotnych tekstów w sieci, np. chcą dowiedzieć się czegoś więcej o biznesie, o tym jak dbać o zdrowie, o modzie i urodzie, etc. A zatem specjaliści od marketingu ułatwiają im zadanie. Układają dla nich treściwe i wartościowe artykuły pomiędzy którymi wkładają niekolidujące reklamy. Korzyść zatem jest wyraźnie obustronna.

2. E-booki
Jest to niezwykle ciekawa opcja. Wiele kampanii marketingowych opiera się na wydaniu własnego elektronicznego wydania książki, oczywiście poświęconego kwestiom, które utrzymują związek z promowanym dobrem. Fakt faktem jest to niejako długotrwałe zajęcie i nie każda firma może sobie na to pozwolić, ale jednak to daje w dłuższej perspektywie bardzo dobre efekty. Różne osoby chętnie pobiorą bezpłatnego e-booka, z którego będą chcieli się pouczyć różnych rzeczy na temat biznesu czy zdrowia, a firmy skorzystają na ulokowaniu wewnątrz tego typu publikacji własnych usług i produktów. Kolejny raz mamy przed sobą coś, czego pozytywy dostrzegą obydwie strony!

3. Newslettery
Tak! Mamy tu na myśli to wszystko, co otrzymujecie raz na jakiś czas na waszą skrzynkę pocztową, a co dość często ląduje w folderze o uroczej nazwie SPAM. Jednak zaczekajcie chwilę! Rzeczywistość jest taka, iż znacznie więcej firm ma na uwadze to, co dzieje się z rozsyłanymi przez nich informacjami. I właśnie przez to głównie wymyślają inne tytuły wiadomości na dużo bardziej ciekawe, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że otrzymujemy tym razem całkiem wartościową wiadomość! A to wszakże podstawowy krok do sukcesu każdej firmy. Zatrzymanie uwagi odbiorcy w dalszej kolejności kreuje się za pomocą interesująco sformułowanego maila i treść, która pozwala coś sobie przemyśleć i powoduje kliknięcie w dołączony do wiadomości link. Maile i newslettery są też uważane za bardziej spersonalizowane i to odbiorca osobiście decyduje, że pragnie się do newslettera zapisać. Specjaliści muszą jednak zatroszczyć się o to, by pojawiło się w treści coś przyciągającego, by w końcu dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców! A co z tej formy mają czytelnicy? Często w takich mailach pojawiają się specjalne oferty dla członków i bony na zakupy. To się opłaca, a dodatkowo powoduje nowy napływ członków. Kto z nas nie wyśle znajomemu świetnej promocji na przejazdy reklamowaną linią autobusową czy też na tanie przeloty do innego kraju? Prawdopodobnie wielu z nas to zrobi, a przecież właśnie takie są założenia content marketingu – dotarcie do szerszej rzeszy odbiorców dzięki polecaniu usługi czy dobra przez znajomych. Można wówczas trafić do klientów, którzy z pewnością nie zainteresowaliby się taką ofertą w innych warunkach.