23 sty Brak komentarzy admin Reklama , , ,

Funkcjonujemy w takich czasach, że podstawą egzystencji bardzo wielu przedsiębiorstw jest zapewnienie sobie świetnej reklamy w sieci. Kto z państwa poszukując dowolnego produktu bądź usługi nie skorzystał choć raz z wyszukiwarki internetowej? Stawiam na to, że nikt. A jak już rozmawiamy o wyszukiwarkach i reklamach internetowych, to trzeba pochylić się nad poszukaniem odpowiedzi na następujące zagadnienie: Jak ujarzmić AdWords?
To jest właśnie ciekawe pytanie, które zadaje sobie całkiem sporo osób zajmujących się marketingiem w Internecie. Jest to oczywiście produkt marki Google, która opanowała całkiem dużą część Internetu własnymi produktami. Między innymi narzędziami dotyczącymi promocji przede wszystkim.
Kluczową sprawą jest to, na jakiej zasadzie działa taka usługa. Chodzi tutaj o to, iż reklamy wyświetlane na stronach internetowych, w ustalonej przez zamawiającego formie, będą opłacane na podstawie liczby wejść w prezentowany link, takie coś popularnie nosi nazwę Paid Per Click (w skrócie PPC), a więc jest to w porównaniu do innych niezbyt droga forma reklamy, gdyż nie płaci się za liczbę prezentacji, a przy tym całkiem skuteczna.
W jakim miejscu można umieścić reklamę AdWords?
Jak nie trudno się domyślić będą to wyniki w wyszukiwarce Google. Dawniej reklamy pojawiały się obok naszych wyników wyszukiwania, jednak aktualnie wyświetlają się nad i pod nimi. Są to promowane wyniki dla wybranego przez nas zapytania, oznaczone odpowiednią etykietką „reklama”, co jest niesamowicie skuteczne, albowiem taka reklama wychodzi na wprost naszym oczekiwaniom względem chcianego przez nas produktu czy usługi. W sieci promuje się także całkiem spora ilość sklepów internetowych, a produkowane przez niech reklamy wyświetlają się nam w postaci boksów, czyli tak zwane reklamy PLA. W takim ramce zobaczymy zdjęcia produktów oferowanych przez dany sklep, pod zdjęciem adres sklepu a także cenę. Czasami pojawi się też podstawowy opis, ale nie zawsze będzie na to odpowiednia przestrzeń.
Jeszcze jednym punktem w sieci, gdzie pojawią się nasze reklamy, to tak zwane strony partnerskie. To z kolei produkt Google AdSense, który zrzesza naprawdę wiele poważnych, a także tych małych stron internetowych, na których dany produkt można ulokować. Z pewnością dobrze znacie nakładki na programy w Internecie, albo zwyczajne reklamy, które pojawiają się przed filmem właściwym a przy tym nie są jego częścią? Oto za nami opcja na publikowanie reklam AdWords. Jaka jest ich skuteczność? Bez wątpienia duża, ponieważ przecież każdy je zauważa, a ponadto chwilami tego typu reklamy zjawiają się w połowie programu, który oglądamy (rzecz jasna w tych niedługich tak nie będzie. Jednak fakty są takie, iż wiele ludzi powyższe ogłoszenia automatycznie blokuje, bo wszakże nie to chcieliby sobie pooglądać.
Czy opłaca się reklamować przy wsparciu usługi Google? Najlepszym dowodem na to, że odpowiedź powinna zabrzmieć twierdząco jet to, że z takiego typu marketingu skorzystało już naprawdę wiele poważnych firm i stale zauważają one zwiększenie wartości na rynku i większe obroty. Przecież to głównie ma na celu reklama. W sumie prawda jest taka, że i ten serwis się wciąż kształtuje i oferuje własnym klientom za każdym razem nowe rozwiązania, których ideą jest zwiększenie widoczności reklam i przy tym sprawienie, że będą one wielokrotnie bardziej klikalne przez nowych konsumentów i widoczne dla tych, którzy już z reklamowanego produktu skorzystali dawniej.