23 sty Brak komentarzy admin Reklama , , ,

Właściciele firm doskonale wiedzą – reklama jest w obecnych czasach realną gwarancją sukcesu. Jeżeli nie sprzedamy siebie w oryginalny sposób, to niestety nie będziemy mieć jakichkolwiek klientów. A bez klientów.. cóż wówczas firma niespecjalnie ma po co być. Jak jednak teraz wygląda reklama?
Reklama XXI wieku
Kiedyś było łatwiej, ponieważ reklamowano się w dziennikach, na ulicy itd. W zasadzie jeszcze ostatnimi czasy dość ciekawe skutki przynosiły reklamy w mediach. Ale w końcu nadeszła epoka sieci internetowej. Od tej pory żyjemy w zasadzie na styku dwóch różnych krain – realnej i wirtualnej. Dlatego też reklamować musimy się w obydwu miejscach. Musimy zatem bez wątpliwości wedrzeć się z reklamą w świat wirtualny. Jak to uczynić?
Marketing internetowy – narzędzie sukcesu
Co to jest opisany wcześniej marketing internetowy? Generalnie mówiąc, da się tak nazwać wszelkie działania w obrębie Internetu, które doprowadzają do zaistnienia naszej firmy w Sieci. Co należy do takich rozwiązań?
Otóż na pewno można tu wymienić jako pierwsze stronę internetową. Dlaczego Praktycznie wszystkie reklamy działają właśnie tak, że przekierowują na stronę – w związku z tym trzeba przede wszystkim ją mieć. To jednak jeszcze nie koniec. Strona internetowa powinna być solidnie: przejrzysta, o ciekawym wystroju, nie zacinająca się. Wówczas gdy już posiadamy stronę internetową trzeba zainteresować się tym, żeby użytkownicy ją znaleźli.
SEO i inne sposoby
Na samym początku należy zatroszczyć się o jej odpowiednie pozycjonowanie. Co to jest? Generalnie rzecz ujmując pozycjonowanie to jakiekolwiek działania, które mają doprowadzić do tego, aby w odpowiedzi na konkretne frazy kluczowe, nasza strona wyświetliła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania. To banalne działanie. A pozostałe? Ich jest naprawdę wyjątkowo dużo orazopierają się one na bardziej standardowych możliwościach Internetu.
Google Adwords
W tym momencie trzeba koniecznie wspomnieć o sposobie reklamowym, nazywającym się AdWords, będących nierozerwalnie związane z wyszukiwarki Google. O co tu chodzi? na pewno każdy z nas świetnie się orientuje, że Google to najczęściej wybierana wyszukiwarka. To zaś to system, który umożliwia nam na umieszczenie reklamy właśnie w wynikach wyszukiwania. Dobrze jest dodać, że taka reklama pojawia się zazwyczaj w postaci linków sponsorowanych oraz że jeśli dobrze ją ustawimy pokazuje się w zasadzie jedynie użytkownikom, którzy rzeczywiście mogą skorzystać z naszej oferty.
Zalety AdWords
Jak wyglądają atuty tego programu? Zapewne bez wątpliwości tutaj ważny jest fakt, że w każdym momencie możemy dokonać zmian – wymienić frazy kluczowe, zmienić ich rodzaj, zmienić grupę docelową, do której najczęściej trafiają reklamy.Oprócz tego w każdej chwili mamy pełen pogląd na wyniki kampanii reklamowej – czyli ile wejść, kliknięć, ile osób pozostało więcej niż 10 sekund i naprawdę dużo innych danych.

To jeszcze jednak ciągle nie wszystko: Program ten cechuje się jeszcze tym, że płacimy za wejście – nieważne, jak często pojawia się link do naszej strony.Istotnym jest zaś to, jaka ilość ludzi kliknie na niego. Oczywiście później możemy spokojnie podejrzeć, w odpowiedzi na jakie słowa kluczowe najczęściej była odnajdywana nasza strona, kto czego szukając trafił na nas i wiele innych pożytecznych wiadomości. Na podstawie takich danych możemy zmienić dotychczasową strategię.

Pozostałe strategie reklamowe
Czy wspomniana wyżej strategia to jedyna strategia reklamowa? Oczywiście, że nie! W zakresie marketingu internetowego mamy teraz wręcz ogrom możliwości.Bardzo ważne są reklamy graficzne. Marketing internetowy obejmuje również coś takiego jak video marketing, czyli przeróżne webinary, video blogi itp. To dość sprawdzone i skuteczne rozwiązanie.