Co to jest świat content marketingu i czy rzeczywiście przyjdzie nam już wkrótce ugiąć się pod naporem nadchodzącej do nas wiedzy z czeluści świata wirtualnego? Content marketing czyli inaczej marketing treści, czyli wiedza z zakresu tworzenia treści w odpowiedni sposób, żeby utrzymać stały kontakt z odbiorcą tego typu przekazu. Tego rodzaju treść powinna być ciekawa dla potencjalnego odbiorcy, który będzie chciał wejść w podany link i rzucić okiem na to, co jest napisane. To nowoczesna gałąź marketingu i polega na tym, żeby założony odbiorca pozostał z konkretną firmą długoterminowo. Tradycyjny marketing stawia sobie za cel reklamowanie przedmiotu danej firmy i oczekuje się, że spłyną nagle rzesze odbiorców, w opozycji do tego typu widzenia reklamy znalazł się marketing, gdzie celem wydaje się wzajemna współpraca pomiędzy daną firmą i konsumentem. Ma to znaczny sens między innymi w przypadku, gdy popatrzymy na rozwijający się Internet i opcję bycia obok odbiorcy wybranego przedmiotu.
Podstawą funkcjonowania takiego typu marketingu jest marketing wirusowy, którego cechą jest to, że klient osobiście zaczyna polecać promowaną treść kolejnym osobom a dzięki temu działaniu produkt zyskuje nowych użytkowników. Taka metoda jest szalenie skuteczna. Sami zobaczcie, że kiedy poleca nam coś przyjaciel, to automatycznie do takiej rzeczy będziemy mieć dużo bardziej pozytywne nastawienie aniżeli do tego, co wyświetli nam się w formie irytującego okienka z reklamą podczas przeglądania ulubionej strony internetowej czy też oglądania filmików na popularnym portalu społecznościowym. Poza tym wszystkim najczęściej mamy dodatkowo szansę dotknąć czy nawet użyć taki przedmiot.
Co wchodzi w skład content marketingu?
Chyba nie specjalnie Was zdziwi to, że pojawią się tu w pierwszej kolejności blogi internetowe, na których publikowanie artykułów jest wybitnie łatwe, a stanowi świetną podstawę do promowania produktu. Na blogach umieszczane są ciekawe artykuły, które dodatkowo mamy możliwość skomentować, czy też wysłać do poczytania swoim kolegom i koleżankom. Za każdym razem znajdzie się ktoś, kto będzie poszukiwał konkretnej treści w przestrzeni Internetu i z radością do takiego artykułu sobie zaglądnie kiedy tylko będzie miał na to czas. A spece do spraw marketingu internetowego tylko będą zacierać ręce z radości. Im właśnie na tym zależy. Istotne będzie też wybranie właściwego kanału względem potrzeb odbiorcy. Do części z nich dotrze konkretny, treściwy artykuł, inni wolą obejrzeć nagranie, a jeszcze inni preferują krótkie wiadomości, które łatwo rozpowszechnić dalej w obieg.
Marketingowcy każdego roku coraz lepiej poznają wymagania potencjalnych odbiorców i doskonale wiedzą o tym, że nie będzie wystarczające opublikować byle czego, ale ważną kwestią będzie zadbanie o jakość publikowanych w Internecie treści. Nierzadko poza samym artykułem pojawiają się grafiki, których celem jest przedstawienie jakiegoś zagadnienia, a równocześnie utrzymanie czytelnika przez dłuższy czas i wysoką pewność, że wróci on ponownie do danego artykułu gdy znowu będzie tego potrzebował. Zauważalne jest także to, że takie teksty coraz częściej są pisane poprawną polszczyzną i prezentują przynajmniej minimalną wartość merytoryczną, z której można czasem dowiedzieć się przynajmniej jednej wartościowej rzeczy. Może w końcu wreszcie ustanie zalewanie Internetu bezużytecznymi treściami reklamowymi?