Co kryje się pod nazwą marketing treści?
W dużym skrócie marketing treści da się opisać jako taki rodzaj strategii promocyjnych, który w swoim założeniu ma doprowadzić do zbudowania trwałej więzi z klientem owocującej wartościową współpracą. Jako inne efekty tego rodzaju działań marketingowych można określić także pozyskanie leadów czy stworzenie szerokiej siatki biznesowej. Bardzo ważna jest również kwestia taka jak podniesienie popularności marki u konsumentów. Przyczyni się to do rozwoju biznesowego firmy. Lojalny kontrahent to ceny skarb.

Typy treści w marketingu treści
Jakie są wyszczególnić typy publikacji w ramach content marketingu? Do najpopularniejszych typów publikacji zaliczają się przede wszystkim artykuły blogowe, różnego rodzaju poradniki, eksperckie artykuły sponsorowane czy też wywiady oraz inne treści pomocnicze w których zawarte są interesujące dla klienta informacje. Wpisy na blogach firmowych mogą dotyczyć zarówno bezpośrednio produktów czy usług oferowanych przez daną firmę, a także mogą oscylować w tematach pobocznych. Internauta poszukując na przykład informacji dotyczących sposobów czyszczenia schodów drewnianych trafi na bloga firmowego z wpisem dotyczącym sposobów pielęgnacji powierzchni drewnianych pod którym trafi na wpis kierujący do sklepu z produktami do pielęgnacji drewna. To zaledwie jeden ze sposobów w jaki można wykorzystać potencjału jaki zawiera marketing treści.

W jakich miejscach poszukiwać możliwości publikacji?
Najważniejszą cechą witryn na których zamieszczane będą treści w ramach marketingu treści powinna być ich popularność oraz renoma. Te portale powinny być często odwiedzane przez internautów. Kluczowa jest również renoma dziennikarzy umieszczających publikacje. Najlepiej jest publikacja materiałów prasowych w najbardziej poczytnych portalach. Dobrym rozwiązaniem są także artykuły sponsorowane zamieszczane przez lubianych blogerów. Treści tego typu cieszą się bardzo ogromnym zainteresowaniem internautów. Rewelacyjnym miejscem na umieszczanie wartościowych materiałów marketingowych są także media społecznościowe. W ich przypadku zdecydowanie odmienna będzie forma przekazu. Wartość treści niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu jednak dołożyć tu trzeba jeszcze atrakcyjną formę graficzną, która skupi uwagę użytkownika. Bardzo dobrze sprawdzą się w takim przypadku wszelakiego rodzaju infografiki.

Do czego może być pomocny marketing treści?
Rozmawiając o korzyściach które płyną z marketingu treści nie da się ominąć jego kluczowego wpływu na inne działania promocyjne. Jednym z takich obszarów bez wątpienia jest pozycjonowanie. Roboty wyszukiwarek na podstawie ściśle określonych wytycznych ustawiają portale o podobnej tematyce w swoisty ranking na podstawie określonych słów kluczowych. Jednym z elementów składowych takiej oceny jest właśnie poziom atrakcyjności treści prezentowanej internautom. Im przekaz z niej płynący jest bardziej wartościowy, na tym lepszą pozycję w rankingu można liczyć. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż większość użytkowników szukając odpowiedzi w wirtualnej rzeczywistości korzysta jedynie z witryn wyświetlonych na pierwszej podstronie wyników wyszukiwania. Pozostała część odwiedzana jest przez znikomy odsetek internautów. Troszcząc się o wartościową treść na swoich stronach, da się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.